یک اتفاق و یا یک تشکر واقعی

شاید شما با این عکس آشنا باشید. این عکس در ۱۹ آگوست سال ۱۹۹۹توسط مایکل کلنسى عکاس مجله یو.اس. تودی گرفته شده است.

 جنینی که در این عکس دست جراح را در دست خود گرفته جنینی است که دچار بیماری مادرزادی اسپاینا بیفیدا (بیرون زدگی نخاع به علت بسته‌نشدن کانال نخاعی ) بوده است. در صورتی که حاملگی و رشد جنین به همین شکل ادامه می یافت در ماه های آتی احتمال مرگ و یا فلج جنین بسیار بالا بود و برای اولین بار در تاریخ پزشکی قرار شد این جنین در هفته ۲۱ بارداری در داخل رحم مادر توسط جراح تحت عمل قرار گیرد.

نام این کودک ساموئل و نام جراح دکتر جوزف برونر است. این عمل در یک مرکز پزشکی دانشگاهی  انجام شد.

 

 این عکس بارها در اینترنت انتشار یافت بدون آنکه داستان واقعی آن در جایی ذکر گردد و هر چه انتشار یافت بیشتر به افسانه و تخیلات گویندگان آن ارتباط داشت.
بعد از عمل، این جنین (ساموئل فعلی) دست خود را  خارج کرد و انگشت جراح را در دست گرفت و با قدرت فشرد به شکلی که دکتر برونر در تن خود ارتعاش و مورموری را احساس کرد. در این لحظه عکاس یو.اس.ای تودی که برای ثبت تاریخ اولین جراحی داخل رحم در محل حاضر بود تصویری را شکار کرد که افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار داد.

 

.

عکاس می گوید من در کناری ایستاده بودم و به عمل جراحی  نگاه می کردم  و خواستم از آن عکس بگیرم که ناگهان یک دست از داخل شکم مادر  خارج شد و دست جراح را فشرد. من عکس خود را گرفته بودم و این داستان آنقدر سریع بود که پرستار پشت سر من فریاد کشید وآی چه اتفاقی افتاده است.
این عکس به سرعت در سراسر جهان ارتباطات انتشار یافت.
هیچکس، هرگز نخواهد فهمید که این یک اتفاق بود و یا یک تشکر واقعی.

/ 1 نظر / 16 بازدید
ساحر

آقا ایول پیش ما بیا